תל קציר 93 [תיעודי]במאי: דוד פרלוב1993 / 58 דקות / עברית, צבע, 1:1.33, וידאו, מונו

 תקציר

הכול השתנה, וגם דבר לא השתנה, בקיבוץ תל קציר, אותו צילם דוד פרלוב ב1964- לסרטו "תל קציר" וחזר אליו 29 שנים מאוחר יותר. פרלוב,... להמשך

הכול השתנה, וגם דבר לא השתנה, בקיבוץ תל קציר, אותו צילם דוד פרלוב ב1964- לסרטו "תל קציר" וחזר אליו 29 שנים מאוחר יותר. פרלוב, שהיה אז עולה חדש, רצה, כדבריו, "להראות את בן הארץ לא כפי שהיה מקובל להראותו: על טרקטור, יפהפה, עם בלורית, משמע סימבולי. רציתי להראותו פשוט כמו שהוא". רק סקרנות גולמית כשלו היתה יכולה להניב התבוננות חודרת כל כך אל המהות של "בן הארץ".
המבט הנבון הזה, האמפטיה וההומור, שבים לתל קציר. גיבוריו משכבר של פרלוב אינם מופגזים עוד מרמת הגולן, אלא מבקרים בה כדי "לצפות בתמונת נעוריהם". זו אינה נוסטלגיה. החיים ממשיכים לפעום, והצברים שהתבגרו עומדים לפני אתגרים חדשים וחרדות ישנות: היוזמה להחזרת הגולן, בני הנוער שעוזבים, עולים מרוסיה שמבקשים להתקבל כחברים חדשים. פרלוב מעשיר עוד את נקודת המבט בשלבו קטעים מסרטו הקודם וסצינות דומות של "תזמורת בצורת" מצחיקה וחתונה בטבע; והסיום, כיצירה מוסיקלית שמתקדמת משיא לשיא ונגמרת בדממה דקה, משקף עצב ושלמות שיכולים לנבוע רק מהתבגרות.

" />
 
 שם אחר/לועזיTel Katzir 93 
 בימוידוד פרלוב 
 ע.בימויאלון בר 
 תסריטדוד פרלוב 
 תפקידים נוספים - תסריט
אלון בר, ע.תסריט
 
 הפקהכתריאל שחורי, נעמי שחורי 
 תיאום הפקהחיה נסטוביץ, רונה יצחקי 
 ניהול הפקהרונית בן מנחם 
 צילוםיואב קוש 
 ע.צילוםרונן שכנר 
 עריכהיעל פרלוב 
 ע.עריכהבת שבע ינקו 
 עריכת און לייןאבירן אלדמע 
 מיקסעופר ובמן 
 הקלטת קולדוד ליס 
 מאמרים וביקורות
ביקורת מאת אמנון לורד, ידיעות תל אביב, 29/10/1993
 

השלמות ותיקוניםצרו קשר

שם (חובה)

דואר אלקטרוני (חובה)

נושא

תוכן ההודעה